Зустріч стажистів програми «МЕВЛЯНА»

17 лютого 2016 р. кафедра тюркології Інституту філології ініціювала зустріч зі студентами-стажистами та бажаючими взяти участь у програмі стажування «МЕВЛЯНА». Основною метою зустрічі стала необхідність ознайомити студентів з цьогорічними умовами участі у програмі стажування «МЕВЛЯНА», вимогами у оформленні документів тощо.
Тремтливими, щирими, емоційними та навіть ексцентричними стали доповіді студентів-стажистів, які перебували у Туреччині в рамках цієї програми та нещодавно повернулися до України. Учасники розповіли про оформлення документів, побутові моменти проживання безпосередньо в турецьких гуртожитках, систему освіти Туреччини, кредити, предмети та можливість відвідувати різноманітні лекції за бажанням. Спільною рисою приємних спогадів усіх учасників стали згадки про хороше, тепле ставлення місцевого населення до студентів з України.
Своїми виступами порадували та приємно вразили Мирослава Осадча, Ольга Гордієнко, Лідія Ляшок, Валентина Хорунджа, Ірина Алискевич, КадирТатаріс, Анастасія Хоменюк та Андрій Бойко.
Особливої уваги заслуговує історія студента-стажиста з історичного факультету Андрія Бойко. Андрій не вивчав турецьку мову, але це не спинило його у прагненні поїхати на стажування до Туреччини. Більше того, він залишився у захваті від країни, прекрасного міста Стамбула, у якому він прожив 4 місяці, а також від мешканців цього міста, з якими він, не володіючи турецькою, все-таки знаходив спільну мову протягом всього періоду свого перебування у Туреччині.
Усі студенти наголосили, що отримали незрівнянний і неоціненний досвід, познайомилися з іншою культурою, відчули особливості цієї культури, менталітету цих людей та значно покращили свій рівень володіння турецькою мовою. Приємним фактом виявилося хороше ставлення турків до українців, їх небайдужість, навіть щире уболівання за Україну.

Матеріали – кафедра тюркології