Українсько-грецькі вечорниці в Інституті філології

14 грудня студенти-елліністи провели українсько-грецькі вечорниці в актовому залі Інституту філології. Цьогоріч такий захід відбувся вже втретє. Елліністи присвятили вечорниці Різдву, яке в Греції святкують 25 грудня.
Ведучі розказували про спільні та відмінні риси різдвяних свят в Україні та Греції, зокрема, про віру греків у злих духів каліканзарів, тоді ж як українці вірили, що чорт може перед Різдвом вкрасти місяць. Тож студентами було поставлено виставу за мотивами Миколи Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» в перекладі грецькою мовою.
У виставу органічно було вплетено і музичні номери: пісні та гру на гітарі. Приміром, студентка Антоніна Черніченко зі своєю мамою виконала українську народну пісню «Ти до мене не ходи», а кілька студентів станцювало грецький танець, поставлений Костасом Евангеліносом, викладачем танців (Греція), працівником офісу освітніх програм посольства Греції в Україні. Він же грав роль козака Чуба у постановці.

На виставу завітало багато гостей: представники Посольства Греції (аташе з питань культури п. А.Калогноміс та військови аташе п. А.Голнас), представники товариства греків міста Києва "Енотіта", зокрема, його голова п. Д.Ліпіріді, перекладач грецької літератури В.Степаненко, етнограф, дослідниця культури греків ромеїв та урумів М.Араджіоні.
Затишне свято і хороші емоції подарували учасники глядачам.

Текст – Дорошенко Каріна
Фото – Валерій Попов