Арабісти відзначили 104 річницю з дня народження Нагіба Махфуза

У понеділок, 14 грудня, в Єгипетському центрі арабської мови та культури Інституту філології відбулась чергова зустріч студентів-арабістів та викладачів кафедри Близького Сходу з Надзвичайним і Повноважним Послом Арабської Республіки Єгипет в Україні паном Усамою Тауфіком Бадром.
Цього разу захід був присвячений 104-річниці з дня народження видатного єгипетського письменника, лауреата Нобелівської премії Нагіба Махфуза (1911–2006) і проходив у форматі лекції та перегляду фільму «Балаканина на Нілі» (1971), знятому за однойменним романом корифея арабського красного письменства. Творчий спадок новеліста, романіста, драматурга Нагіба Махфуза нараховує понад 50 романів та 350 оповідань. Крім того, він був чудовим сценаристом. Нагіб Махфуз є першим і поки що єдиним арабським письменником, який отримав Нобелівську премію (1988). Цікаво, що понад половину романів письменника екранізовано.
Директор Єгипетського центру Олена Хоміцька зупинилась на ключових моментах життєвого і творчого шляху Нагіба Махфуза та значенні його творчості для арабської і світової літератур. Пан Бадр розповів студентам про суспільно-політичну ситуацію в Єгипті у 60-і – на початку 70-х років минулого століття (час описаних у романі подій і екранізації твору) для кращого розуміння фільму, а також про цікаві факти з життя і творчості письменника.
Захід відбувся у теплій і дружній атмосфері.

Текст - Єгипетський центр арабської мови та культури
Фото – Валерій Попов