Надруковано ювілейний збірник "Актуальні проблеми української лінгвістики: теорія і практика"

Вийшов друком ювілейний (30) номер наукового збірника кафедри історії та стилістики української мови «Актуальні проблеми української лінгвістики: теорія і практика». У виданні представлені наукові статті за рубриками: «Медійна проблематика в модерній лінгвістиці», «Дослідницькі парадигми сучасного перекладознавства», «Стилістична аспектологія мовознавства», «Семантика термінів у новітній лінгвістиці».
У новому випуску свою статтю з медіалінгвістики представила Голова Медіалінгвістичної комісії Міжнародного комітету славістів, професор Санкт-Петербурзького університету Л.Р. Дускаєва («Речевой облик общественно-политических изданий: стилистико-праксиологический подход»), а також професори Київського університету Л.І. Шевченко («Соціальна культура в медійному інтертексті»), С.К. Росовецький («Нотатки про Шевченкові мовні ігри»).
У збірнику опубліковані також наукові розвідки доцентів, викладачів, аспірантів і докторантів, присвячені проблемам історії та стилістики української мови, теорії мови, загального мовознавства, перекладознавства, медіалінгвістики тощо, які оприлюднюються після ретельного внутрішнього та зовнішнього рецензування редакційною колегією видання.

Готується до друку новий (31) випуск видання.
Нагадаємо, збірник наукових праць «Актуальні проблеми української лінгвістики: теорія і практика» був започаткований 2000 року. Головний редактор видання – Заслужений діяч науки і техніки України, заступник Голови Міжнародного комітету славістів України, завідувач кафедри історії та стилістики української мови, доктор філологічних наук, професор Л.І. Шевченко.
Постановою ДАК України збірник є фаховим виданням із дисциплін філологічного профілю (список А1). Збірник має міжнародну сертифікацію ISSN (2311-2697) з правом друку українською, російською та англійською мовами. У 2014 році збірник увійшов до науковометричної бази України «Україніка наукова». З цього ж року видання входить до Міжнародної електронної науковометричної бази РІНЦ (Росія).
Редакційна колегія збірника - провідні вчені Польщі, Італії, Росії,Македонії та України
Збірник вважається одним із науково вагомих проектів української лінгвістикита представлений закордоном як одне із найуспішніших філологічних видань нашої країни.

Дмитро Сизонов,
доцент кафедри історії та стилістики української мови,
член редакційної колегії збірника