Кафедра полоністики відзначила День незалежності Польщі

Сьогодні, 11 листопада, День незалежності святкує Польща. До цього свята приєдналися студенти та викладачі кафедри полоністики. Першокурсники спеціальності підготували інформативні тексти про історію країни, про становлення Польщі як незалежної держави. У знаменний для Польщі день – 11 листопада 1918 року - Юзеф Пілсудський обійняв посаду верховного головнокомандувача, а німці покинули місто Варшаву. Протягом трьох днів усе королівство аж до Бугу звільнилося від німецьких військ. 14 листопада Регентська влада передала свої функції Пілсудському, надавши йому титул голови держави. Отак почалася спроба «збудувати Польщу, коки Росія та Німеччина спали», - процитували студенти Луїса Нам’єра.
Озвучені історичні факти чергувалися з віршами, важливими для польського народу. Так Богдана Андрієнко розказала напам'ять вірш «Рідна мова» Каміля Ципріяна Норвіда, а вірш «Rota» Марії Конопніцької присутні мали змогу почути з відеоролика, де пісню на текст відомої польської поетки виконувала співачка Оля Туркевич.
Також організатори заходу представили увазі глядачів відео на маршову пісню польських легіонів «My, Pierwsza Brygada». Коли ж увімкнули відео з піснею Яна Пєдшака «Żeby polska była polską», то підспівувати почали і присутні студенти-полоністи разом з викладачами.
Наостанок професор кафедри полоністики Черниш Тетяна Олександрівна промовила: «Хочеться, аби ми привітали одне одного і подумки приєдналися до мільйона поляків, які сьогодні святкують День незалежності своєї держави».

Текст – Дорошенко Каріна
Фото – Валерій Попов