Зустріч зі стипендіатами програм з вивчення новогрецької мови

У середу 21 жовтня 2015 р. на кафедрі елліністики відбулася зустріч зі студентами Інституту філології, що побували на літніх програмах з вивчення новогрецької мови. Зустріч проведено в межах діяльності Центру грецької мови та культури ім. А. О. Білецького. Мета заходу – поінформувати студентів молодших курсів, що вивчають новогрецьку як першу та другу іноземну, про грецькі літні програми, учасниками яких вони можуть стати в майбутньому.
У заході взяли участь студентки 4-го курсу новогрецької групи Анастасія Власюк і Анастасія Охрімчук, 3-го курсу англійської групи Антоніна Черніченко (напрямок «Філологія») та Аліна Скіданова (напрямок «Переклад»). Аудиторія складалася зі студентів 2-го курсу новогрецької групи та 1-го курсу англійської групи, які щойно розпочали вивчення грецької як другої іноземної мови. У зустрічі також взяли участь завідувач кафедри елліністики доц. А. О. Савенко, доц. А. А. Столярова та асистент кафедри І. В. Титаренко.
Антоніна Черніченко та Аліна Скіданова розповіли про досвід участі у місячній програмі з вивчення новогрецької мови «Ясон», яка щорічно відбувається у Салоніцькому університеті і триває з середини серпня до середини вересня. Свою розповідь про організацію навчального процесу, екскурсії та інші культурні заходи, передбачені програмою, вони підкріпили яскравими фотографіями та відео.
Анастасія Власюк, яка теж цього року побувала в Греції на програмі «Ясон», докладно розповіла про принципи організації занять, типи завдань, які виконували студенти, підручники, що використовувалися в групах різних рівнів.
Анастасії Охрімчук пощастило в різні роки стати учасницею двох програм – «ІМХА» та «ФІЕСПА», про які вона радо розповіла молодшим друзям. Особливість програми «ІМХА», що триває чотири тижні, полягає в тому, що кожного року вона відбувається в різних містах Греції, внаслідок чого кожне покоління стипендіатів цієї програми має свій унікальний досвід. Ще однією «родзинкою» цієї програми є надзвичайно насичений графік практичних занять, лекцій і неповторна культурна програма. У студентів майже немає вільного часу, але саме це і забезпечує повне «занурювання» в мовне та культурне середовище.
Програма «ФІЕСПА» традиційно триває півтори місяці – з середини червня до кінця липня і проводиться в Афінському університеті. Як і решта програм, включає курс практичних занять з мови, лекції з грецької культури та літератури, екскурсії по Афінах та інших містах Греції. Студенти після приїзду пишуть тест, на основі якого їх розподіляють по групах за рівнем знання мови. Мало не єдиним недоліком цієї програми, на думку Анастасії, є те, що організатори не забезпечують студентів житлом, внаслідок чого його доводиться шукати заздалегідь.
Зустріч пройшла у дружній і невимушеній атмосфері. Після виступів слухачі мали змогу поставити запитання і поспілкуватися.

Текст - доц. Столярова А.А.