Сторінками «Щоденника екстреміста»

13 жовтня в Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкрилася виставка Олексія Белюсенка «Щоденник екстреміста». В експозиції представлені роботи художника, присвячені подіям ЄвроМайдану в Києві. Як зазначає сам автор, під час подій Революції Гідності він чимало фотографував, щовечора викладаючи в мережі Інтернет своєрідні фотозвіти. Саме фото, зроблені паном Олексієм, лягли в основу його картин, що разом утворили своєрідну хроніку подій на Майдані – від перших студентських демонстрацій до кривавих розстрілів у лютому 2014 року – й отримали назву «Щоденник екстреміста». На полотнах художника перш за все читається емоція, враження, відчуття. Без помилок вгадуються події, зображені на картині, – чи мирна демонстрація на Майдані Незалежності, чи вогняне протистояння на Грушевського, чи палаючий Будинок профспілок. Художник уміло поєднує кольори, створюючи настрій піднесення або ж тривожності, та вміло розставляє акценти кольором – жовто-блакитний прапор на фоні клубів з димом, помаранчеві каски серед юрби… Триватиме виставка до 6 листопада.

Мар’яна Добоні

Фото: https://www.facebook.com/igor.gursky1/media_set?set=a.1031396423566762.1...