В Інституті філології відбулася зустріч із словенською поетесою Барбарою Корун

14 жовтня, за сприяння Посольства Республіки Словенія в Україні, відбулася зустріч студентів-славістів із словенською поетесою Барбарою Корун. Зустріч вели доцент кафедри слов’янської філології Дзюба-Погребняк О.І. та лектор із Словенії Катя Піузі.
Барбара Корун розповідала про свою творчість, відповідала на запитання, читала свої вірші. Студенти першого курсу читали вірші Барбари Корун в перекладі українською мовою.
Барбара Корун (Barbara Korun) – народилася у 1963 році в Любляні, навчалася в Люблянському університеті на філософському факультеті (спеціальність словенська мова та порівняльне літературознавство). Викладала у місцевих гімназіях, працювала драматургом в театрах, де взяла участь у створенні близько 20 вистав. Вона є авторкою шести поетичних збірок («Записки з-під столу», 2003, «Тріщини», 2004, «Прийду за мить», 2011 та ін.). За свою поезію Барбара отримала чимало літературних нагород не тільки у Словенії, а й за кордоном. 2011 року за збірку «Прийду за мить» («Pridem takoj») авторка отримала премію Вероніки, якою нагороджується найкраща поетична книга року в Словенії. Вірші поетеси перекладені 24 мовами і увійшли до понад 50 антологій світу. Авторка є частим гостем різноманітних поетичних вечорів та фестивалів.
Поезія Барбари Корун має інтимний, подекуди навіть еротичний характер. Однак, разом з тим, вона дуже глибока, сильна та прониклива.
До Києва Барбара Корун завітала після 22 Форуму Видавців у Львові, де представляла сучасну словенську літературу.