«Роксоланія» відвідала Міжнародний фольклорний фестиваль у Сардинії (Італія)

Цього літа студенти кафедри фольклористики, учасники фольклорного гурту «Роксоланія» взяли участь у кількох Міжнародних фольклорних фестивалях, що проходили у різних містах о.Сардинія (Італія).
Це XII Міжнародний фольклорний фестиваль «Funtane Olia» (м.Сіннаї), Міжнародний фольклорний фестиваль «LA VEGA» (м. Міліс), Міжнародний фольклорний фестиваль у м.Сесту, III Міжнародний фольклорний фестиваль у м. Сеттімо, Міжнародний фольклорний фестиваль у м.Болотана.
Саме наш колектив представляв не тільки університет на міжнародній культурній арені, але і всю нашу країну. Колектив з України був вперше запрошений на цей фестиваль. Серед учасників цьогорічного фестивалю були такі країни – Італія, Данія, Австрія, Литва, Панама, Алжир, Польща, Португалія, Румунія, Іран, Косово, Тайвань, Нова Зеландія, Мексика та Україна.
Хочеться відзначити надзвичайну вагомість таких міжнародних проектів як для країни загалом, так і для студента-фольклориста зокрема. Адже презентація справжньої української культури у таких проектах виконує важливу місію – розвінчання міфів про Україну, про її культуру, про її народ та утвердження нас як окремого народу зі своєю унікальною культурою.
Наші виступи викликали неабиякий інтерес у глядачів із різних країн – від захоплення різномаїттям нашої традиційної культури до здивування, що ми маємо такий багатий фольклор і колективи, які популяризують справжню, не «шароварну» народну культуру. Тільки через культуру, а саме народну культуру ми можемо показати свою окремішність, свою глибину та велич!
Для студента-фольклориста участь у таких проектах – це неабиякий досвід, який не можна здобути, сидівши в аудиторії. Такі проекти, по-перше, дають можливість познайомитися з фольклором різних народів світу, по-друге, показують як шанують свою культуру інші народи, по-третє, вчать як потрібно любити та популяризувати своє, дають можливість перейняти досвід організації подібних проектів. Бо ми готуємо не просто знавців фольклору, його дослідників, а і фахівців, які будуть знати, як працювати з фольклорним матеріалом у сучасному просторі.
Хочеться відзначити, що ця поїздка дуже надихнула нас і ще раз показала, що ми робимо дуже важливу, хоч і не всіма оцінену справу. Наприклад, на Сардинії кожне місто має свій фольклорний колектив, який береже традицію саме їх місцевості, це як і сам фольклор так і строї, які дещо відрізняються у кожному місті. Учасниками цих колективів є прості жителі міста (як то кажуть від старого до малого), які намагаються зберегти культуру своєї місцевості. Цікавим є те, що саме ці колективи і організовують фольклорні фестивалі у своєму місті, і фестиваль носить назву цього колективу. Це дуже хороша практика. Таким чином вони утверджують свою культуру, популяризують її у світі, і знайомляться з культурою інших народів. Сподіваємося, що і в Україні нарешті така практика стане традицією!!!

Більше фото дивіться в альбомі сайту Інституту філології http://philology.knu.ua/node/843