Листопад 2013

Виставка решетилівських гобеленів в Інституті філології

В Мистецькій залі Жовтого корпусу триває виставка решетилівських гобеленів родини Пілюгіних. Представлені гобелени приваблюють майстерною технікою виконання, витонченими кольорами, зверненням до українських фольклорних традицій. Родина Пілюгіних з Решетилівки творить власні килими у традиціях народного мистецтва Полтавщини.

Нове народжується у пошуках

До 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка Олександр Деко уклав публіцистично-літературознавчу працю про Кобзаря –«Шевченківський календар».27 листопада у стінах Інституту філологіїКНУ імені Тараса Шевченка відбулася презентація цієї книги.

Шевченко – майстер художньої візії

Побувавши з презентацією книжки «Поетика візуальності Тараса Шевченка» у Дрогобицькому, Черкаському, Луганському університетах, відомий літературознавець, доктор філологічних наук Григорій Клочек завітав і до Київського університету імені Тараса Шевченка.

Мовою фактів і документів

25 листопада телерадіоканал «Культура» відзняв третю лекцію в рамках проекту «Невідомий Шевченко». Цього разу гостем стала провідний шевченкознавець, доктор філологічних наук, професор кафедри історії української літератури та шевченкознавства Інституту філології Оксана Сліпушко.

Думати над тим, що можна побачити

21 листопада у Галереї мистецтв Київського університету в рамках інноваційного проекту «Візуально-дослідницька платформа при КНУ імені Тараса Шевченка» відбулося відкриття виставки художника та резидента міжнародних програм Володимира Кузнецова «Прошиваючи досвід».

Лише поети розмовляють з Богом

21 листопада в стінах Інституту філології відбулася відеозйомка другої шевченкознавчої лекції у рамках проекту телерадіоканалу «Культура» та КНУ імені Тараса Шевченка «Невідомий Шевченко». Про ключі до ліричних і малярських творів Кобзаря говорив поет, літературознавець, лауреат Шевченківської премії, доктор філологічних наук, професор Юрій Ковалів

Свічка пам’яті в Інституті філології

23 листопада Україна відзначатиме 80-ті роковини Голодомору-геноциду 1932—1933 років. Масштабні поминальні акції відбудуться у всіх містах країни. Громадський комітет Києва також закликає усіх мешканців міста зібратися для спільного вшанування пам’яті жертв Голодомору. О 14:00 від м. “Арсенальна” хода рушить до Національного меморіалу жертв Голодомору.

Сторінки